Energia słoneczna w Twoim gospodarstwie!

Rolnicy doskonale wiedzą, jak ważną rolę w ich pracy, a przede wszystkim dla dobrych plonów, odgrywa Słońce – bo jak mówi dawne, ludowe przysłowie: „Gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje”. Jeśli chcesz, aby ten uśmiech był jeszcze większy, to koniecznie zacznij korzystać z nowych możliwości wykorzystania energii słonecznej w swoim gospodarstwie.
Rolnicy coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii, a szczególnie w panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika dla rolnika z WDR Fotowoltaika to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu Twoje gospodarstwo będzie produkować energię potrzebną do zasilania wszystkich pomieszczeń i urządzeń. W swojej ofercie mamy szeroki zakres profesjonalnych zestawów fotowoltaicznych dedykowanych rolnictwu. Ponadto zapewniamy kompleksową obsługę oraz 100% wsparcie w otrzymaniu dotacji, finansowaniu instalacji fotowoltaicznej oraz załatwianiu formalności z zakładem energetycznym.

Doskonale wiemy, że do oświetlenia budynków gospodarczych, czy wydajnego funkcjonowania urządzeń i maszyn rolniczych potrzeba ogromnych pokładów energii elektrycznej. Wszystko to niestety przekłada się na bardzo wysokie rachunki za prąd.
Warto więc przyjrzeć się możliwościom, jakie dają nam instalacje fotowoltaiczne – przede wszystkim w zakresie generowania realnych oszczędności.

W programie dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd” złożono już ponad 73 tysiące wniosków.

Fotowoltaika – jakie korzyści dla rolnika?

Korzyści
done

Energetyczna niezależność

Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, z której Twoje gospodarstwo będzie korzystało przez cały rok. Prąd zużywany jest na bieżąco, a jego „nadwyżki” zostają zmagazynowane w sieci energetycznej. Można skorzystać z nich np. zimą, kiedy krótszy dzień przekłada się na niższą produkcję prądu.

done

Oszczędności

Fotowoltaika dla rolnictwa to przede wszystkim najlepsza alternatywa wobec nieustannie rosnących cen prądu. Instalacja odpowiednio dopasowanych paneli słonecznych pozwala na wyprodukowanie wystarczającej do potrzeb danego gospodarstwa ilości energii elektrycznej. To inwestycja, która z każdym rokiem będzie przynosić coraz większe oszczędności. Poniesione koszty zwracają się już po około 4-5 latach, a Ty cieszysz się darmowym prądem (pozostaje tylko niewielka opłata stała, jaką trzeba ponieść na rzecz operatora sieci).

done

Dofinansowania

Co ważne, rolnicy mają możliwość pozyskania rożnego rodzaju dofinansowań na budowę instalacji fotowoltaicznej – dzięki czemu inwestycja ta staje się jeszcze bardziej opłacalna. Najbardziej popularny jest program „Mój Prąd” (LINK do opisu), w ramach którego na instalacje do 10 kW można otrzymać dotację nawet do 5 tys. zł. Nie musisz obawiać się formalności z tym związanych, ponieważ WDR Fotowoltaika zapewnia kompleksowe doradztwo i pomoc także podczas kompletowania dokumentacji i składania wniosku. To jednak nie wszystko, gdyż rolnicy mogą również odliczyć 25% kosztów inwestycji w instalację od podatku rolnego uiszczanego do swojej gminy. Ulgę rozliczać można przez 15 lat od należnego podatku. Ponadto w wielu bankach dostępne są korzystne kredyty oraz leasingi na zakup odnawialnych źródeł energii.

done

Ekologia

Produkcja energii elektrycznej na własne potrzeby to nie tylko korzyści finansowe, ale również ekologiczne. Dzięki panelom fotowoltaicznym Twoje gospodarstwo produkuje „zieloną energię”, przez co zmniejszasz negatywny wpływ na środowisko.

Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Zadzwoń +48 54 235 52 61

Inwestycja w fotowoltaikę

Inwestycja

Inwestycja w fotowoltaikę to najlepsze rozwiązanie dla rolnika! Dzięki możliwości skorzystania z ulg, czy dofinansowań inwestycja zwraca się bardzo szybko, a gospodarstwo może korzystać z darmowego prądu.